Velikonoční slavnosti letos ve spolupráci s platformou Liberecký kraj sobě!

Od 5. do 7. dubna centrum Jablonce zaplní desítky výrobců rukodělného zboží, lokálních producentů i prodejců nejrůznějších dobrot. Návštěvníci, kteří se za pestrou nabídkou na velikonoční trhy vydají, si mohou zároveň po celé tři dny vychutnat pořádnou porci dobré muziky, tance a také divadla pro děti. Program bude zdarma, ve velkém stanu před radnicí, aby návštěvníky i účinkující ochránil před aprílovým počasím. 

Originální produkty a řemeslné výrobky regionálních výrobců sdružených platformou Liberecký kraj sobě nabídne v rámci letošních Velikonočních slavností regionální tržnice na Mírovém náměstí. Na dvacet stánků představí průřez pestrou škálou regionálních produktů od Krkonoš po Lužické hory. Stánkový prodej dalšího sortimentu (pomlázky, velikonoční dekorace, originální šperky, svícny, keramika, koření…) pak zaplní i přilehlé pěší zóny a chybět nebude ani dobré jídlo a pití!

Letošní Velikonoční slavnosti se tradičně ponesou ve folklorním duchu, který připomene Velikonoce především jako oslavu jara, setkávání a veselí. Chtěli jsme však přinést i nějakou novinku a tou je zapojení platformy Liberecký kraj sobě, která k nám přiveze regionální výrobce z celého kraje“, uvedla náměstkyně primátora Jana Hamplová.

Kulturní program finančně podpořilo statutární město Jablonec nad Nisou a vstup je zdarma. Těšit se můžete na folklorní zpěv a tanec, kde kromě místního souboru Nisanka, který na slavnostech tradičně spolupracuje, vystoupí i hosté – Valašský soubor písní a tanců Vsacan a Folklorní soubor Písečan. Dramaturgii zpestří také world music kapely Milánosz, jazzově laděný a jižním temperamentem okořeněný Amanita Band nebo živelný klezmer a orientální melodie v podání skupiny Rejbele. Hlavně dětem jsou pak určeny loutkové pohádky v podání divadel Basta-Fidli, Dam Dam nebo Karrosa.

Za příznivého počasí bude možné vystoupat na radniční věž a podívat se na velikonoční mumraj z výšky (sraz a vstupenky v Turistických informacích). Zavítat můžete také do Ekocentra v areálu Eurocentra a uplést si vlastní pomlázku nebo zkusit zdobení vajec voskovou technikou.

Kompletní program najdete zde.

___

Foto: Petr Zbranek, 2022