Užijte si jaro plné kultury s celou rodinou!

I na měsíc květen jsme pro vás připravili rozmanitý program. Ať už máte zájem o umění, divadlo, hudbu, nebo si chcete jen užít zábavu s dětmi, každý si zaručeně najde to své.

Po celý květen můžete v Domě Scheybalových navštívit výstavu loutek a dekorací z legendárních inscenací libereckého Naivního divadla s názvem Vahadla a čempurity. Součástí výstavy je i interaktivní loutková herna, kde si děti i dospělí mohou vyzkoušet, jak se loutky vodí a oživují. Vstup je zdarma a výstava bude ukončena 1. června.

Pro nejmenší diváky je určena i pořad plný písniček a pohádek s oblíbeným duem Štístko a Poupěnka (11. 5.). Další pozvánka pro celou rodinu je do Eurocentra na přehlídku pěveckých sborů při jabloneckých mateřských školách “Kytička písniček” (14. 5.). Následující víkend (19. 5.) se do Eurocentra chystá interaktivní show gigantických robotů Transformers, která nadchne všechny fanoušky těchto populárních robotických hrdinů.

7. 5. zavítá do Jablonce legendární travesti-divadelní skupina Screamers s novým představením Ve víru velkoměsta. Jde o přeložené představení z 2. 4., na které vstupenky zůstávají v platnosti. Skvělý zážitek slibuje talkshow herečky Evy Holubové a její dcery Karolíny s výmluvným názvem Holubice: Dcera a matka roku (10. 5.). Během večera se podělí o humorné i dojemné příběhy ze svého života. Na velkou porci humoru se můžete těšit také se 27. 5. v Eurocentru, kde se bude hrát zběsilá komedie 8 eur na hodinu o sobectví i štědrosti.

Další akcí, na které se Kultura Jablonec podílí, je Muzejní noc 17. 5., událost pro celou rodinu s neopakovatelnou atmosférou. Zažijete večer plný poznání, zábavy a tajemství, která vám odkryje Jablonec z netradiční perspektivy.

Květnový program uzavře 31. 5. koncert legendárního cimbálového souboru Jiří Pavlica & Hradišťan a pěveckého sboru při ZUŠ Jablonec n. N. Iuventus, gaude! Ten zároveň otevře festival Jablonecké tóny 2024.

Detailní informace o jednotlivých akcí a odkazy na koupi vstupenek najdete na našem webu v jednotlivých akcích: Akce

9. 4. 2024