AKTUALIZACE k 01. 06. 2021: Pomoc s registrací stále na recepci Eurocentra probíhá! Pokud se nemůžete registrovat přes své technické zařízení, pracovníci recepce Vám rádi pomohou.

TISKOVÁ ZPRÁVA, 21. 01. 2021 v Jablonci nad Nisou

Statutární město Jablonec nad Nisou si uvědomuje, že ne všichni mají možnost se do Centrálního registračního systému k očkování proti covid-19 sami zaregistrovat. Proto jim nabízí od 18. ledna pomoc.

„Zajišťujeme telefonické infolinky, které nabídnou pomoc a radu seniorům – jednu na úřadě, druhou v Eurocentru. Na obou se volající dozví, jak se registrovat, jaké údaje musí mít připravené a jak celá registrace probíhá,“ konstatuje náměstek primátora pro oblast humanitní David Mánek.

Infolinka, kterou provozuje úřad, má číslo 483 357 439, k dispozici je každý den od 9 hodin, v pondělí a ve středu do 17, v úterý a čtvrtek do 14 a v pátek do 13:30 hodin s hodinovou polední pauzou od 11:30 do 12:30 hodin. Jejím prostřednictvím se volající poradí, jak se zaregistrovat. Některým bude stačit rada po telefonu, kdy společně s operátorem bude schopen se zaregistrovat sám, ti ostatní budou mít další možnost volby. „Pokud bude klient imobilní, pak si může domluvit, že jej navštíví zaškolená pracovnice úřadu s notebookem a mobilním připojením v jeho domácím prostředí. Pokud bude klient mobilní, pak jej operátorka odkáže na kontaktní místo v recepci Eurocentra, kde s ním opět vyškolení pracovníci registraci provedou,“ vysvětluje vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Martina Rosenbergová.

Druhou telefonní linku provozuje společnost Kultura Jablonec, p.o. Její číslo je 774 225 529. Také na této lince budou proškolení pracovníci připravení pomoci. V recepci Eurocentra (mapa) je navíc také kontaktní místo pro mobilní občany. „Otevřené je ve všední dny od 9 do 15 hodin a lidé sem mohou přicházet bez předchozí objednávky, k dispozici je čekárna i sociální zařízení,“ popisuje ředitel společnosti Kultura Jablonec, p.o., Petr Vobořil.