TISKOVÁ ZPRÁVA, 21. 01. 2021 v Jablonci nad Nisou

AKTUALIZACE k 18. 03. 2021: Pomoc s registrací stále na recepci Eurocentra probíhá! Pokud se nemůžete registrovat přes své technické zařízení, pracovníci recepce Vám rádi pomohou.

Statutární město Jablonec nad Nisou si uvědomuje, že ne všichni mají možnost se do Centrálního registračního systému k očkování proti covid-19 sami zaregistrovat. Proto jim nabízí od 18. ledna pomoc.

„Zajišťujeme telefonické infolinky, které nabídnou pomoc a radu seniorům – jednu na úřadě, druhou v Eurocentru. Na obou se volající dozví, jak se registrovat, jaké údaje musí mít připravené a jak celá registrace probíhá,“ konstatuje náměstek primátora pro oblast humanitní David Mánek.

Infolinka, kterou provozuje úřad, má číslo 483 357 439, k dispozici je každý den od 9 hodin, v pondělí a ve středu do 17, v úterý a čtvrtek do 14 a v pátek do 13:30 hodin s hodinovou polední pauzou od 11:30 do 12:30 hodin. Jejím prostřednictvím se volající poradí, jak se zaregistrovat. Některým bude stačit rada po telefonu, kdy společně s operátorem bude schopen se zaregistrovat sám, ti ostatní budou mít další možnost volby. „Pokud bude klient imobilní, pak si může domluvit, že jej navštíví zaškolená pracovnice úřadu s notebookem a mobilním připojením v jeho domácím prostředí. Pokud bude klient mobilní, pak jej operátorka odkáže na kontaktní místo v recepci Eurocentra, kde s ním opět vyškolení pracovníci registraci provedou,“ vysvětluje vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Martina Rosenbergová.

Druhou telefonní linku provozuje společnost Kultura Jablonec, p.o. Její číslo je 774 225 529. Také na této lince budou proškolení pracovníci připravení pomoci. V recepci Eurocentra (mapa) je navíc také kontaktní místo pro mobilní občany. „Otevřené je ve všední dny od 9 do 15 hodin a lidé sem mohou přicházet bez předchozí objednávky, k dispozici je čekárna i sociální zařízení,“ popisuje ředitel společnosti Kultura Jablonec, p.o., Petr Vobořil.