Pouto mezi člověkem a jeho zvířecím přítelem

Unikátní fotoprojekt Denisy Zbrankové Albaniové si můžete prohlédnout na aktuální výstavě „S duší zvířete“ v Eurocentru. Prostřednictvím třiatřiceti fotografií a textů můžete nahlédnout do životních příběhů lidských a zvířecích bytostí a sledovat jejich vzájemné propojení.

“Posláním tohoto fotoprojektu je zejména poděkování všem zvířecím duším, které nás v našich životech provázejí, spoluutváří je a mnohdy nám je zcela převrátí naruby. A poděkování samozřejmě patří také každému, kdo s důvěrou poodkryl svůj příběh po boku zvířecí bytosti,” přibližuje výstavu její autorka Denisa Zbranková Albaniová a dodává: “Skrze uveřejněné příběhy mohou lidé pozorovat, jak silná vazba může mezi člověkem a zvířetem vzniknout. Jak díky vzájemné podpoře, důvěře a lásce mohou společně překonat i nejsložitější životní období, rozvíjet se a zejména nás lidi učit být lepšími.”

Výstava se koná ve spolupráci s příspěvkovou organizací Kultura Jablonec ve dvou podlažích foyer Eurocentra a lze ji zdarma navštívit ve všední dny v době 8.00–19.00 (vchod je přes recepci Eurocentra).

Fotoprojekt se stal inspirací také pro dětskou fotosoutěž, která bude probíhat přibližně od poloviny února na facebookovém profilu Kultura Jablonec. Pokud máte v rodině dítě do 15 let, které má svého nejlepšího zvířecího kamaráda a rádo fotí, zapojte jej! Může vyhrát soukromý fotografický workshop nebo profesionální focení od Denisy Zbrankové Albaniové a další věcné ceny. Pro bližší informace sledujte FB stránky organizace www.facebook.com/kulturajablonec a po vyhlášení soutěže využijte příležitosti se zapojit!

Více o výstavě najdete na webu www.kulturajablonec.cz

18. 1. 2024