Nadcházející rok s Kulturou Jablonec: Nové směry a kreativita

Čerstvý vítr by měl přinést rok 2024 i do činnosti příspěvkové organizace Kultura Jablonec. Již nyní pro vás připravujeme spoustu zajímavých akcí, ať už jsou to koncerty, slavnosti nebo výstavy s cílem poskytnout návštěvníkům ještě lepší zážitek.

“Rádi bychom oslovili všechny věkové kategorie a nabízeli pestřejší program s modernějšími programovými segmenty. V roce 2023 už došlo k dílčím změnám – stánkový prodej u Velikonočních a Vánočních slavností byl rozšířen a zaměřen více na regionální výrobky, přibyla nová letní akce Jablonecká Perle, Den evropského dědictví dostal nový vylepšený formát, který bude i do budoucna upozorňovat na významné budovy, výročí nebo osobnosti spjaté s Jabloncem,” nastiňuje Jakub Gerš, ředitel příspěvkové organizace Kultura Jablonec.

“V jednání jsou atraktivní vystoupení umělců či kapel, po kterých se návštěvníci ptali. Všechna jména zatím není možné odtajnit, ale již nyní mohu prozradit například, že v březnu (12. 3.) do Eurocentra přijede kapela Kryštof a také Jaromír Nohavica,” dodává Jakub Gerš.

Zkrátka nepřijdou ani oblíbené akce, které se v prostorách Eurocentra pořádají již řadu let. V lednu a únoru vrcholí plesová sezóna a kromě tradičních maturitních plesů, se koná např. Cyklistický bál (20. 1.) nebo legendární Ples Základny (27. 1.). Velkou společenskou událostí je vždy premiéra módní přehlídky nejnovějších trendů v bižuterii Made in Jablonec, letos s datem konání 11. 1. a podtitulem V hlavní roli šperk. V Domě Jany a Josefa V. Scheybalových aktuálně běží výstava Vahadla a čempurity aneb Loutky z Naivního divadla, která potrvá až do 1. června a zvány jsou nejen rodiny s dětmi, ale i školy nebo školky.

Na začátku února přivítáme v našem regionu jednu z největších sportovních událostí – Jizerskou padesátku. Součástí zahájení bude i koncert zdarma na Mírovém náměstí v Jablonci. V pátek 9. 2. od 20 hodin vystoupí energií sršící kapela Poletíme?, která vyprodává sály po celé republice!

“Chtěli bychom, aby se centrum Jablonce stalo zároveň centrem kulturního života, kam lidé rádi zamíří za zážitky. Ve spolupráci s dalšími kulturními subjekty plánujeme také venkovní akce na Letní scéně Eurocentra, která má svou jedinečnou atmosféru,” uzavírá Jakub Gerš.

Aktuální informace o připravovaných akcích a předprodej vstupenek najdete na našem webu www.kulturajablonec.cz.

5. 12. 2023