Vahadla a čempurity aneb Loutky z Naivního divadla Liberec..

tak zní celý název nové výstavy, která se připravuje v Domě Scheybalových. Potěší děti i dospělé a kromě loutek se na ní objeví také divadelní dekorace a interaktivní loutková herna. Na vernisáž jsou všichni srdečně zváni ve středu 29. listopadu v 17 hodin.
.
.
Výstavu zahájíme před začátkem adventu a věříme že tato kouzelná výstava zpříjemní předvánoční čas. Součástí vernisáže bude i krátké loutkové představení v kostele sv. Anny,” zve za pořadatele Jakub Gerš, ředitel Kultury Jablonec, p.o. a dodává: “Samotná výstava pak potrvá až do 1. června. Za její vznik vděčíme spolupráci s libereckým Naivním divadlem, které je velkou pokladnicí umělecké tvorby”.
.
Výstava se zaměřuje na tvorbu významných scénografů, kteří s Naivním divadlem Liberec dlouhodobě spolupracovali nebo stále spolupracují. Konkrétně jsou to Pavel Kalfus, Ivan Antoš, Ivan Nesveda, Marek Zákostelecký, Barbora Jakůbková a Robert Smolík – všichni zanechali nesmazatelnou stopu na poetice tvorby Naivního divadla.
.
Koncepčně je výstava rozdělena na několik částí. Hlavní část tvoří loutky a dekorace z jedenácti inscenací NDL, z kterých většina slavila úspěchy v České republice i v zahraničí. Za všechny uveďme například legendární hity našeho repertoáru “Bezhlavý rytíř” nebo “Alibaba a čtyřicet loupežníků”. Druhou částí je interaktivní loutková herna, kde si návštěvníci budou moci sami zahrát vlastní divadlo s loutkami a jednoduchými kulisami pro tento účel vyrobenými. Třetí částí je film sestříhaný z ukázek z inscenací, které jsou aktuálně na repertoáru Naivního divadla Liberec. Výtvarnou koncepci výstavy zajišťuje scénograf Kamil Bělohlávek.
.
VAHADLA A ČEMPURITY ANEB LOUTKY Z NAIVNÍHO DIVADLA
Dům Scheybalových, Kostelní 1/6
29. 11. 2023 – 1. 6. 2024
Otevírací doba
všední dny 13–17
so 10–13 h
Vstup zdarma

31. 10. 2023

Foto: Josef Ptáček