Bluegrassové Posvícení, tanec na pódiu i v sále, autorská beseda či nová výstava loutek

V listopadu si v Eurocentru přijdou na své příznivci bluegrassu i ti, co rádi tančí. Tím však nabídka zdaleka nekončí. Potkat se můžete se Sirénami na cestách, Michalem Vieweghem nebo atraktivními gentlemany ze Slovenska, kteří přijedou se svou taneční show. Těšit se můžete také na novou výstavu v Domě Scheybalových, která vzniká ve spolupráci s Naivním divadlem.
.

Bluegrassový festival Posvícení v modrém již ukončuje svou čtvrtou dekádu. Letos proběhne na Svatomartinskou sobotu, 11. listopadu, od 16 hodin, v sále jabloneckého Eurocentra. Jako vždy v našem soutěžním festivalu návštěvníci uslyší pět elitních skupin: čtyři z Česka a jednoho zahraničního hosta, letos ze Slovenska. Zároveň je oslavou 25 let od vzniku jablonecké skupiny Bluegrass Bazar,” zve na tradiční akci spoluorganizátor Jaroslav Handlíř.

Světoznámá mužská taneční skupina plná profesionálních modelů a tanečníků se v Jablonci představí 2. listopadu v GENTLEMEN Show Tour 2023.

Příjemným kulturním tipem je beseda s Michalem Vieweghem a bývalým fotbalovým brankářem, v současné době trenérem FK Jablonec, Oldřichem Pařízkem. Proběhne v Kině Junior 9. 11. a nudit se rozhodně nebudete! 

O týden později, 16. 11., zamíří do Jablonce Sirény na cestách. Pořad je plný šťavnatých vyprávění a historek ze zákulisí natáčení a divadelního světa. To vše prošpikováno šansony a písněmi z muzikálů tvoří dokonalý program, na který budete dlouho vzpomínat s úsměvem na tváři.

Taneční pozvánka je určena především těm, kteří už netrpělivě vyhlížejí letošní plesovou sezónu. Skvělým rozehřátím pro ně může být společenský večer A ještě trochu swingu s Orchestrem Rudy Janovského a jeho sólisty 10. 11. ve velkém sále Eurocentra.

Na závěr listopadu připravuje Kultura Jablonec otevření nové interaktivní výstavy v podkroví Domu Scheybalových Vahadla a čempurity aneb Loutky z Naivního divadla Liberec. Vernisáž se uskuteční 29. 11. 

Více informací o akcích a předprodeji vstupenek najdete u nás na webu www.kulturajablonec.cz

13. 10. 2023

Foto: Archiv Kultury Jablonec, Josef Ptáček a partnerské subjekty