Jablonecká Perle je novinkou mezi městskými slavnostmi v Jablonci!

Moderní gastronomie, prodejní stánky, sklo, bižuterie a kvalitní muzika obsadili poslední prázdninovou sobotu 26. srpna Horní náměstí v Jablonci nad Nisou. První ročník Jablonecké Perle hodnotí návštěvníci i ti, kdo se na festivalu podíleli, jako úspěšný.

Podle slov náměstkyně bude mít každé roční období v Jablonci svoje slavnosti. „Rozhodně budeme i nadále pořádat Velikonoční a Vánoční slavnosti, přičemž ty druhé se prodlouží na celý víkend, potrvají tedy celkem pět dnů, od středy do neděle. To byl i požadavek části veřejnosti, která kvůli zaměstnání nemohla slavnosti navštívit. V létě pak bude Jablonecká Perle a na podzim Den evropského dědictví,“ dodala Hamplová. Jablonecké podzimní slavnosti s trhy, jak byly dosud známé, už nebudou. Nahradí je Den evropského dědictví obohacený o kulturní program, který každoročně ponese nějaké téma spojené s jabloneckou historií. Stejně laděné pak budou i doprovodné řemeslné trhy.

Nechceme, aby se jablonecké slavnosti posunuly někam k obyčejné tržnici s nezajímavým zbožím. Chceme lidem nabídnout kvalitní řemeslné výrobky včetně těch gastronomických,“ upozornila náměstkyně Jana Hamplová. První změny v koncepci stánků mohli Jablonečané i hosté města zaznamenat již při Velikonočních slavnostech letos na jaře, kdy prodejci zaplnili navíc Komenského ulici a na Mírovém náměstí se objevila tržnice s lokálními výrobci.

30. 8. 2023

___

Foto: FB Jablonecká Perle, 2023