Duben v Eurocentru

Žánrově pestrý duben připravila Kultura Jablonec pro návštěvníky Eurocentra. Na své si přijdou fanoušci filmové hudby, irské muziky i fotbalu. Dlouho očekávanou akcí je výroční koncert zdejší legendární country kapely Volupsije.

Bez humoru a nadsázky se určitě neobejde akce 2. 4. Travesti-divadelní skupina Screamers přiváží do Jablonce své nejnovější představení Ve víru Velkoměsta. V roce 2010 okouzlili miliony diváků v semifinále talentové soutěže Česko Slovensko má talent.

O tom, že filmová hudba má mnoho příznivců, svědčí vyprodaný sál na 5. 4., kdy skladby z nejznámějších filmů a muzikálů zahraje symfonický orchestr pod taktovkou dirigenta Dalibora Havlíčka.

O den později, 6. 4., si můžete zatančit ve swingovém rytmu s VV Orchestrem a jeho sólisty.

Vstupenky rychle mizí také na koncert kapely Volupsije. V Eurocentru 13. 4. oslaví 55 let od svého založení. Živoucí jablonecká country legenda slibuje večer plný energie a nostalgie. „Návštěvníci se mohou těšit na spoustu zajímavostí i nových písniček. Stálou sestavu již napevno posílila zpěvačka Karolína Rudolfová, dcera kmenové zpěvačky Katky, a místo baskytaristy nově zaujal Jiří Šimek. Během večera vystoupí řada hostů včetně Jaroslava Samsona Lenka, taneční skupiny Countryon a bývalých členů kapely. Pivovar Rezek připravil pro koncert speciální edici výročního piva. Po deseti letech máme natočené nové album s názvem Brambory, které, pokud se nic nepokazí, na koncertě pokřtíme,“ přibližuje program kapelník Ondřej Haken.

Sobota 20. 4. bude patřit dětem. Celou rodinu zaručeně rozesměje Michal Nesvadba s interaktivním představením plným jídla ze samolepicích pásek.
25. 4. zavítá do Eurocentra legenda fotbalu, moderátor a bavič Petr Švancara se svou show JÁ SU JÁ. Show slibuje humorné povídání o životě, fotbalu a zákulisí televizní zábavy.

Plesovou sezónu v Eurocentru zakončí 26. 4. tradiční lyžařský bál a taneční zábava v irském duchu 27. 4. Tématem letošních Slavností svatého Patrika je Beltain. “Můžete se těšit na vystoupení Irských sester a Divokýho Ira, ve kterých se budeme snažit postihnout všechny svátky, slavnosti a rituály, které se k datu Beltainu vztahují, ať už jsou keltské, nebo křesťanské. K tanci svými melodiemi a rytmem přispěje kapela Alastair. Doufáme, že se nám opět povede roztančit všechny, kteří se na akci přijdou pobavit,“ zve tanečnice Zuzana Vojířová.

Detailní informace o jednotlivých akcí a odkazy na koupi vstupenek najdete na našem webu v jednotlivých akcích: Akce

13. 3. 2024