Den evropského dědictví a Jablonecké slavnosti se letos propojí

Příchod podzimu a jeho úrody oslavíme letos v Jablonci už na sklonku léta. Program odstartuje v pátek 16. září a těšit se můžete nejen na tradiční řemeslné výrobky, dobré jídlo a pití, ale také na koncert Vlasty Redla nebo divadlo pro děti.  V sobotu 17. září se k programu Jabloneckých podzimních slavností připojí i 19 památek v rámci Dne evropského dědictví. Při procházce městem se vám tak nabídne možnost spojit návštěvu zajímavých historických míst s poslechem dobré muziky nebo nákupem řemeslných výrobků. Datum 17. září si proto určitě poznamenejte do svých diářů, v Jablonci bude živo!

Vlasta Redl s kapelou je určitě největším hudebním tahákem slavností. Loni byl jeho koncert v Jablonci kvůli nemoci zrušen a tak věříme, že letos uděláme jeho fanouškům o to větší radost,” říká za organizátory Petr Vobořil, ředitel Kultury Jablonec. “Program však obsahuje i mnoho mladých jmen české hudební a divadelní scény, jejichž vystoupení stojí za to vidět a slyšet,” doplňuje Vobořil. Vstup na program je zdarma a probíhat by měl na pódiu před radnicí.

Koláče, selátko, burčák, zelňáky a další dobroty, stejně jako ruční a řemeslné výrobky nemohou chybět. Průběh slavností však letos ovlivní stavební práce v centru města. “Stánkový prodej připravujeme tradičně jak na Mírovém náměstí, tak v sousední Podhorské ulici a na náměstí Dr. Farského. V některých místech však probíhají stavební práce a proto bude vzájemná ohleduplnost a vstřícnost velmi důležitá,” zdůrazňuje Vobořil.

V sobotu 17. září se v Jablonci zároveň otevřou zdarma památky a zajímavé historické budovy. Návštěvníci Jabloneckých slavností tak mohou zavítat na prohlídku radniční budovy, nechat si vyrazit pamětní žeton v dílnách zdejší uměleckoprůmyslové školy nebo se svézt historickým autobusem.

Program Jabloneckých Podzimních slavností najdete v odkazu zde

Program Dne evropského dědictví zde