Tři přadleny

Loutkové představení Tři přadleny v kostele sv. Anny k zakončení výstavy loutek v Domě Scheybalových s možností poslední prohlídky

Zveme vás do kostela sv. Anny na loutkové představení Tři přadleny, jímž bude ukončena výstava loutek v sousedním Domě Scheybalových s názvem Vahadla a čempurity aneb Loutky z Naivního divadla.  Loutkové představení o lenosti, která nezná mezí, proběhne 1. června od 13:00. Jeho délka je 25 minut a zabaví diváky všech věkových kategorií (je vhodné už pro děti od 3 let).

Před představením je možné naposledy navštívit výstavu loutek s možností zahrát si vlastní divadlo, která bude zdarma otevřena od 10:00 do 13:00 v podkroví Domu Scheybalových.

.

Více o představení:
Žily byly v jednom domku jedna máma se svoji dcerou. Vlastně ony moc v jednom domku nežily, protože dívka byla tak neuvěřitelně líná, že ji máma neustále proháněla s koštětem nad hlavou kolem stavení, aby ji už konečně k nějaké práci přiměla. A právě v tu chvíli kolem náhodou jela královna z nedalekého zámku. Aby máma zamluvila, proč své dítě bije, řekla jí, že dcera je tak moc pracovitá, až ji musí takto od práce odhánět. Pořád by prý jen u  kolovratu seděla a předla a předla a předla. K matčině smůle tato překotná výmluva královnu natolik zaujala, že si dívku hned odvedla na zámek. Zásoby královského lnu jsou totiž vskutku královské a navíc, co kdyby se z té sympatické pracovité dívenky vyklubala vhodná nevěsta pro prince?

Loutkové divadlo a výstavu pořádá Kultura Jablonec, p.o. ve spolupráci s Naivním divadlem Liberec, za finanční podpory statutárního města Jablonec nad Nisou pod záštitou Ing. Jany Hamplové, náměstkyně primátora města Jablonec nad Nisou.

Vstup je možný i pro vozíčkáře nebo návštěvníky s kočárkem. V domě je výtah.

Termín

Sobota 1. června 2024

Loutkové divadlo:
13:00 v kostele sv. Anny

Výstava loutek:
10:00-13:00 v Domě Scheybalových

Místo konání

Loutkové představení:
Kostel Sv. Anny, Kostelní 1, Jablonec nad Nisou

Výstava:
Dům Scheybalových (podkroví), Kostelní 1/6, Jablonec nad Nisou

Informace

Turistické infocentrum
Kostelní 1/6, Jablonec nad Nisou
info@jablonec.com
+420 774 667 677

Galerie