16. 7. 2021
Eurocentrum - Letní scéna

Karnas Formula feat. Michal Wróblewski (PL/CZ)

Koncert v rámci festivalu Voicingers on Tour: Czechia 2021

Grzegorz Karnas je jedním z nejvýraznějších představitelů polské vokální jazzové scény. Během své kariéry pracoval s špičkovými umělci evropské jazzové scény i s některými jejími legendami. V roce 1998 mu byla udělena první cena na Mezinárodním setkání jazzových zpěváků v Zamość (Polsko). V roce 2006 byla Karnas oceněna první cenou v soutěži Young Jazz Singers Competition Brusel. V srpnu 2007 byl vítězem soutěže Crest Jazz Vocal. Kromě vystupování Karnas příležitostně přednáší o improvizaci. Vedl workshopy v Polsku, Německu, Francii, České republice, Belgii, Dánsku, Lucembursku, Slovensku, Maďarsku, Ukrajině, Rusku, Uzbekistánu, Číně, Malajsii a Indonésii. Karnas je spiritus movens a umělecký ředitel festivalu Voicingers, založeného v roce 2008.

Skladatel a saxofonista Michal Wróblewski se zabývá improvizovanou hudbou, vede několik českých a mezinárodních souborů, koncertuje, komponuje, vyučuje a poslouchá. Vystudoval saxofon a klarinet na Konzervatoři Jaroslav Ježka a obor Jazz na VOŠ Jaroslava Ježka. Byl členem Bigbandu Českého rozhlasu i European Jazz Orchestra, pořádá workshopy (dokonce i v Africe) a v roce 2019 byl vybrán do skladatelského institutu v rámci Ostravských dnů nové hudby a měly premiéry jeho skladby Vzpomínky na pivo a Malawi v rámci komorních koncertů na HAMU a JAMU. V neposlední řadě je také kurátorem koncertní série Hybrid Sessions v Kampusu Hybernská v Praze a letos poprvé také dramaturgem festivalu Jazz Goes To Town v Hradci Králové.

Line up: Grzegorz Karnas – zpěv, Michal Wroblewski – saxofon, Paweł Kaczmarczyk – piano, Mateusz Szewczyk – kontrabas, Grzegorz Masłowski – bicí.

Vstup zdarma

Vstup na akci se řídí aktuálními vládními nařízeními a povolenou kapacitou.

Termín

pátek 16. 7. 2021, 19:00 hod.

Google kalendář
Akce na Facebooku

Místo konání

Eurocentrum – Letní scéna
Jiráskova 4898/9,
466 01 Jablonec nad Nisou

Recepce (info, vstupenky)

Jiráskova 9 (budova Eurocentra)
Jablonec nad Nisou
Tel.:
(+420) 774 225 529, (+420) 483 704 400
E-mail: recepce@kulturajablonec.cz
Všední dny: 8:00–20:00

Zpět na celý program