Pozvánka na akci

Komentovaná procházka jabloneckým parkem, která připomene jeho slavné časy i historický význam okolních budov.

Městský park byl vždy pro Jablonečany centrem zdravého života a klidu. Přímo v jeho sousedství se totiž nacházejí dvě impozantní budovy spojené s pohybem – lázně s bazénem a tělocvična. Park navštěvovala spousta lidí, trávili zde volný čas, a to v mnohem větší míře než dnes. Také ulice okolo parku pulzovaly čilým životem, celá tato část města vypadala koneckonců úplně jinak. Během procházky jabloneckým ostrovem odpočinku zavzpomínáme na slavné časy parku i mnoha budov v jeho okolí.

Začátek a konec prohlídky: Dům národopisců Jany a Josefa V. Scheybalových

Prohlídka je součástí cyklu komentovaných prohlídek „Proměny Jablonce nad Nisou“, které navazují na minulé ročníky procházek s průvodcem po Jablonci, jež se zaměřovaly na určitá historická, nebo architektonická témata. Letošní prohlídky budou pátrat po tom, jak se Jablonec nad Nisou postupně měnil.

Vstupenky:
základní – 100 Kč
studenti a senioři od 65 let – 70 Kč

Vstupenky je možné zakoupit pouze v online předprodeji nebo na recepci Eurocentra. Prodej vstupenek probíhá přes portál E-vstupenka a na prodejních místech E-vstupenky vždy do 12 hodin dne, kdy daná prohlídka probíhá. Po 12. hodině již není možné na prohlídku konanou v tento den vstupenky zakoupit. Max. kapacita prohlídky je 25 osob.

Organizátorem prohlídek je Turistický region Jizerské hory – Liberecko, Jablonecko, Frýdlantsko a Tanvaldsko. Partnerem akce je statutární město Jablonec nad Nisou.

www.jizerky.cz

Termín

pondělí 29. 7. 2024, od 16 do 17 hodin
Další termín: 21. 10.

Sraz

Turistické infocentrum – Dům Scheybalových
Kostelní 1/6
466 01 Jablonec nad Nisou

Informace

Turistické infocentrum – Dům Scheybalových
Kostelní 1/6
466 01 Jablonec nad Nisou
info@jablonec.com
+420 774 667 677

Galerie