Pozvánka na akci

Prohlídka s průvodcem sledující klíčový význam cesty vedoucí skrz Jablonec pro rozvoj města

Důležitou roli v rozvoji města hrála cesta vedoucí od Liberce přes centrum Jablonce směrem do Krkonoš. Kolem této význačné osy vznikaly významné budovy, projížděli tudy obchodníci i turisté a směřovala sem veřejná doprava. Na trase od jabloneckého divadla po pěších zónách až do Podhorské ulice si budeme povídat o tom, proč bylo město vždy důležité, jak jím procházel civilizační ruch i dějiny.

Začátek a konec prohlídky: Dům národopisců Jany a Josefa V. Scheybalových

Prohlídka je součástí cyklu komentovaných prohlídek „Proměny Jablonce nad Nisou“, které navazují na minulé ročníky procházek s průvodcem po Jablonci, jež se zaměřovaly na určitá historická, nebo architektonická témata. Letošní prohlídky budou pátrat po tom, jak se Jablonec nad Nisou postupně měnil.

Vstupenky:
základní – 100 Kč
studenti a senioři od 65 let – 70 Kč

Vstupenky je možné zakoupit pouze v online předprodeji nebo na recepci Eurocentra. Prodej vstupenek probíhá přes portál E-vstupenka a na prodejních místech E-vstupenky vždy do 12 hodin dne, kdy daná prohlídka probíhá. Po 12. hodině již není možné na prohlídku konanou v tento den vstupenky zakoupit. Max. kapacita prohlídky je 25 osob.

Organizátorem prohlídek je Turistický region Jizerské hory – Liberecko, Jablonecko, Frýdlantsko a Tanvaldsko. Partnerem akce je statutární město Jablonec nad Nisou.

www.jizerky.cz

Termín

pondělí 30. 9. 2024, od 16 do 17 hodin

Sraz

Turistické infocentrum – Dům Scheybalových
Kostelní 1/6
466 01 Jablonec nad Nisou

Informace

Turistické infocentrum – Dům Scheybalových
Kostelní 1/6
466 01 Jablonec nad Nisou
info@jablonec.com
+420 774 667 677

Galerie